Klubinformation

Sejlerskole information

VELKOMMEN TIL ODENSE SEJLKLUB

 


Odense Sejlklub er en meget aktiv sejlklub,- for hele familien. Her kan du lære at sejle både som voksen eller ung/barn, og vi byder gerne nye medlemmer ind i vores hyggelige fællesskab. Er du barn, ung, senior, ældre eller pensionist, så har vi faciliteterne. Vi har også en mentor-ordning for alle, som har brug for en håndsrækning i starten. 

Alle er velkomne i vores fællesskab, med eller uden båd. Hvad enten du er på besøg, er medlem, eller påtænker medlemskab, skal du være hjerteligt velkommen her på vores hjemmeside og i vores klub.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Joomla templates by a4joomla